Įdomūs faktai apie skėčius – II dalis

vaikai su lietsargiais

Pirmojoje įdomių faktų apie skėčius straipsnių ciklo dalyje pateikėme ne vieną daugeliui iki tol negirdėtą detalę, todėl skubame jus supažindinti su dar keliais naudingais ir įdomiais faktais apie dažnai šiomis dienomis naudojamus skėčius, be kurių mūsų gyvenimas būtų ne tik „šlapesnis“, tačiau ir „karštesnis“.

 

1. JAV Patentų biuras yra užverstas „geresnių“ skėčių dizainais.

Skėčiai yra tokie įprasti ir iš pirmo žvilgsnio paprasti, kad bene kiekvienas mano, jog nereikia ypatingai išskirtinių sugebėjimų, jog būtų galima įsivaizduoti, kaip pakeisti skėčio dizainą. Tačiau iš tiesų yra labai sudėtinga sugalvoti originalią skėčio dizaino idėją, kuri iki šiol dar nebuvo įgyvendinta. JAV Patentų biuras sulaukė daugiau nei 3000 idėjų, kurios yra skirtos skėčių dizainams – nuo skėčių, skirtų gyvūnams, iki siekio sukurti skraidantį skėtį. Ir iš tikrųjų, jei pasinaudotumėte „Google“ paieškos sistema ir pažvelgtumėte, kiek užklausų sulaukia angliškas žodis „umbrella“ (liet. skėtis), taptų akivaizdu, kodėl yra tiek daug originalių idėjų, kurias norima įgyvendinti. Juk tai yra priemonė, kuri skirta pagerinti mūsų gyvenimo kokybę, suteikiant mums daugiau komforto.

2. Vienas Kinijos miestas pagamina didelę dalį viso pasaulio skėčių.

Songxia yra vadinamas pasaulio skėčių sostine – ir nebe priežasties. Remiantis statistiniais duomenimis, apytiksliai pusė milijardo skėčių (arba 30 proc. visoje Kinijoje pagaminamos produkcijos) yra pagaminami būtent šiame Kinijos mieste, kuriame yra bene 1000 gamyklų. Vienas darbuotojas per dieną pagamina apytiksliai 300 skėčių. Kinijos skėčių gamyklose yra gaminami skėčiai nuo lietaus, golfo skėčiai, paplūdimio skėčiai, reklaminiai skėčiai, mini skėčiai, vaikiški skėčiai, vestuviniai skėčiai ir kt.

3. JAV yra įkurtas didžiausias pasaulyje skėčių muziejus.

JAV Maino valstijoje galima aplankyti skėčių dizainų muziejų. Tai yra pats didžiausias skėčių muziejus pasaulyje – jame yra daugiau nei 700 skirtingų skėčių dizainų.

4. Paslaptingasis „Umbrella man“, pasirodęs Džono F. Kenedžio nužudymo metu

1963 m. lapkričio 22 d. buvo graži ir saulėta diena – puikiai tinkanti kelionei kabrioletu. Tačiau tądien Dalase (JAV), kuomet prezidento Džono F. Kenedžio automobilis važiavo pro „Dealey Plaza“, gatvėje stovėjęs vyras išskleidė savo skėtį ir pamojo juo iš rytų į vakarus. Iš karto po to atskriejo daugybė šūvių, kurie nužudė 35-ąjį JAV prezidentą. Vėliau šis vyras buvo pavadintas „Umbrella man“. Iki šiol nėra aišku, kodėl jis turėjo skėtį. Iškelta labai daug įvairių sąmokslo teorijų – nuo ženklo, kuris skėčiu buvo perduotas samdomiems žudikams, iki ginklo, įtaisyto skėtyje.
Nesuslapk.lt